НАЦИОНАЛНИ ДАН КЊИГЕ ОБЕЛЕЖЕН У НАШОЈ ШКОЛИ

Национални дан књиге традиционално се обележава 28. фебруара сваке године. Тим поводом, библиотека наше школе, у сарадњи са наставницима продуженог боравка, грађанског васпитања и српског језика, обележила је овај дан бројним пригодним активностима.

Најстарија српска установа културе - Народна библиотека Србије основана је 1832. године, а 28. фебруар слави као свој рођендан. Овај датум је 2013. године проглашен за Национални дан књиге.

У жељи да негујемо матерњи језик и културу говора, организовали смо седмицу читалачке смотре. Прво надметање смо одржали у школском летњиковцу. Ученици су читали самостално одабране одломке омиљених аутора. Драмске текстове су ишчитавали изражајно, уживљавајући се у улоге. И најмлађи су показали своје читалачко умеће.

Након смотре су позајмили по једну књигу из школске библиотеке како би своје читање и даље усавршавали. На следећој радионици причаће о својим утисцима о прочитаној књизи.

Смотра читања организована је у школској библиотеци уз слоган ,,Уз добру књигу увек путујете и када у месту стојите”! Ученици су најпре прочитали уводни текст о Националном дану књиге, о Народној библиотеци Србије и њеном оснивању, посебно се дотакавши њене неславне судбине током Другог светског рата, када је била бомбардована. Потом су наглас читали одломке из дела одабраних аутора и мудре мисли српских великана.

Своје утиске са смотре и радионица ученици су презентовали на ђачким паноима уз ликовну обраду а све у циљу подстицања читања и развијања љубави према књизи.