''МОЈ ЉУБИМАЦ'', ПЕТРА СИМЕУНОВИЋ II/2

,,Из ђачког пера настају нови светови" -
Најуспешнија литерарна остварења у овој школској години

МОЈ ЉУБИМАЦ

Мој кућни љубимац се зове Џеки.
Он је браон боје и има беле тачкице по себи. Веома је брз и послушан. Кад ме угледа почне весело да скаче и да лаје. Са уживањем се играм са њим и бринем о њему. Храним га када је гладан и дајем му воде када је жедан. Волим када радосно скакуће поред мене, јер га тада видим као свог заштитника. Једном, док смо се брат и ја играли лоптом, Џеки нам је изненада зграбио лопту и побегао. Ми смо се смејали и играли са њим.
Мислим да свако дете треба да има свог кућног љубимца, јер од њих могу да науче како се искрено воли и како се постаје веран пријатељ.

ПЕТРА СИМЕУНОВИЋ II/2
Наставник: ДУШИЦА САВИЋ