''МОЈ ЧУКУНДЕДА - МИЛИНКО КУШИЋ'', УРОШ МЛАДЕНОВИЋ II/3

,,Из ђачког пера настају нови светови" -
Најуспешнија литерарна остварења у овој школској години.

МОЈ ЧУКУНДЕДА - МИЛИНКО КУШИЋ

Моје име је Урош и ученик сам ОШ „ Милинко Кушић“. Срећан сам што похађам ову школу и много ми је драга јер она носи име мог чукундеде.
Милинко Кушић је веома рано остао без родитеља. Мајка му је умрла када је имао само неколико дана, а без оца је остао када је имао четрнаест месеци. Гајили су га баба и деда. Био је одличан ђак. На конкурсу у Паризу освојио је златну награду. Писао је о миру и срећи.
Учествовао је у Другом светском рату. У њему је умро, али од заразне болести. После смрти проглашен је за народног хероја.
Често ме тата води до куће у коме је живео Милинко Кушић. Са поносом причамо о нашем славном претку.

УРОШ МЛАДЕНОВИЋ II/3
Наставник: МИРЈАНА ПАРЕЗАНОВИЋ