Почиње реконструкција дворишта ОШ “Милинко Kушић“ у Ивањици

У понедељак почињу радови на партерном уређењу дворишта у ОШ’’Милинко Kушић’’. Министарство државне управе и локалне самоуправе подржало је пројекат општине Ивањица са  30 400 000 динара. Новац је опредељен из буџета фонда подршке развоју и функционисању система локалних самоуправа. Иако је планирано да радови буду готови до почетка школске године, извођачи су каснили.

Реконструкција ће обухватити демонтирање старих бетонских трибина и постављање нових, а уз њих ђаци ће добти још једне. Такође, радиће се нови спортски терени а остатак дворишта биће прекривен бехатоном. Након више деценија једна од највећих основних школа у Ивањици, добиће лепо уређено и функционално двориште. Због безбености свих ученика, док трају радови, ђаци ће користити главни улаз од Гимназије и други предвиђен за ученика нижих разреда. Улаз из дворишта биће затворен а градилиште прописно обезбеђено.