ПОШТУЈМО И УВАЖАВАЈМО ДРУГАЧИЈЕ ОД НАС! МЕЂУНАРОДНИ ДАН ТОЛЕРАНЦИЈЕ ОБЕЛЕЖЕН У НАШОЈ ШКОЛИ

Наставник разредне наставе МИЛКА РАДОВАНОВИЋ је са својим ученицима другог разреда који похађају продужени боравак у нашој школи обележила 16. новембар - Међународни дан толеранције.

Толеранција представља прихватање различитости у најширем смислу и свест да свако људско биће заслужује поштовање. То није израз слабости, попустљивости нити је негативна особина. Толерантна особа је она која се држи својих уверења, али и прихвата чињеницу да и други имају право на своје мишљење као и право да буде оно што јесте. Толеранција се мора учити, као што морамо научити и како да сукобе мирно решавамо јер су они саставни део живота свакога од нас. Сви заједно треба да градимо културу мира, толеранције и разумевања, ид а радимо на стварању отвореног и толерантног друштва које уважава различитост и свима пружа једнаке шансе и могућности.

Организација Уједињених нација за образовање, науку и културу (UNЕSCО) установила је Међународни дан толеранције 1995. године. То је дан који све на свету подсећа на поштовање и уважавање другачијих од нас.