ШПАНСКИ ЈЕЗИК У ОКВИРУ ОБОГАЋЕНОГ ЈЕДНОСМЕНСКОГ РАДА У НАШОЈ ШКОЛИ

,,Шпански свет у мојој школи'' назив је пројеката обогаћеног једносменског рада у Основној школи ,,Милинко Кушић'' који реализује професор шпанског језика и хиспанских књижевности МИЛИЦА ПОПОВИЋ.

Шпански језик је други језик у свету по броју говорника који њиме говоре као матерњим језиком а трећи по реду када је коришћење интернета у питању.

Захваљујући обогаћеном програму једносменске наставе, ученици који су заинтересовани да науче шпански језик и хиспанску културу могу то учинити у нашој школи.

Ученици ће уз помоћ своје професорке шпанског језика - а комбинацијом различитих метода и уз бројне занимљиве аудио и видео записе који прате савремене уџбенике за учење шпанског језика - добити јединствену прилику да у свом родном граду осете дух богате хиспанске фолклорне баштине и књижевности као и да сазнају како и зашто је настала дугорочна социјално-културна слојевитост по којој је Шпанија позната. Који је шпански национални инструмент? Шта су фламенко и ла сиеста? Да ли сте чули за фестивал Томатина? Обиђимо заједно Андалузију - макар виртуелно!

Желите ли да чујете како гласи ,,Дон Кихот'' на шпанском језику или зашто је Федерико Гарсија Лорка толико волео зелено? Децо, придружите нам се у овој јединственој хиспанској авантури!

¡Bienvenido!