ЈЕЛКЕ ХЕМИЈСКИХ СИМБОЛА

Чланови секције наше школе ,,Млади хемичар“ поиграли су се хемијским симболима и направили јелке. Хемијски симболи свих 118 елемената послужили су као украси новогодишње јелке. Различите боје украса нису случајне. Метали, неметали, металоиди, племенити гасови, лантаноиди и актиноиди добили су своје боје и учинили да наша јелка буде празнична, али и едукативна. Занимљиво је било и пронаћи речи на енглеском језику које су се могле саставити од хемијских симбола елемената. Резултате ученика наше школе и њихове наставнице хемије МИРЈАНЕ ОЦОКОЉИЋ можете видети на сликама.