МАТЕМАТИЧКА ЈЕЛКА

Ученици петог разреда учествовали су у стварању јелке користећи већ стечено знање али и упознајући се са оним што тек следи. Најпре је 2022. година растављена на просте чиниоце, а затим су на дрво састављено од троугла и трапеза распоређени многи математички појмови. Тако су се у истом друштву нашли саржаоци и делиоци, алгебарски изрази, једна линеарна функција и угломер. Обрасци за површине и запремине истакнути су на одговарајућим моделима геометриских облика и тела. Почасно место, на врху, додељено је броју, док су испод јелке, у виду поклона, смештена геометријска тела. Своје место испод дрвета нашла је и једна од најпознатијих теорема, Питагорина теорема.