Безбедност у оквиру интернет наставе на даљину

Безбедност у оквиру електронске платформе за учење

Скрећемо пажњу ученицима на чињеницу да се правила понашања у школском објекту  примењују и на online платформи за учење.

Имајте у виду да је е-учионица ( Google учионица) такође школски простор.

Школа обавештава родитеље ученика и ученике да ће сваки случај непримереног поступања или дигиталног насиља у процесу наставе на даљину (online учења) бити евидентиран, истражен и расправљен у оквиру васпитно-дисциплинског поступка  и да ће утицати на оцену из владања на крају школске године.

Наставници су дужни да прате понашање ученика, прекину и спрече било какав облик непримереног дигиталног понашања и непримерених коментара, као и да сваки преступ санкционишу, обавесте родитеље и уклоне са платформе.

Родитељи би требало да  контролишу шта њихова деца раде током online наставе и да обрате пажњу на садржаје које постављају током процеса online учења.

Школа  ће реаговати  увек када постоји сумња или сазнање да ученик/ца  трпи насиље, без обзира на то где се оно догодило, догађа или припрема.

Директор школе

Дејан Коматина