''НА КРИЛИМА МОЈЕ ЖЕЉЕ'', АЛЕКСА ТРАЈКОВСКИ V/4

,,Из ђачког пера настају нови светови" -
Најуспешнија литерарна остварења у овој школској години

НА КРИЛИМА МОЈЕ ЖЕЉЕ

Као и свако дете, и ја много маштам о разним путовањима, догађајима и узбудљивим доживљајима. Велики сам љубитељ свих врста животиња и жеља ми је да живим где их је доста. Замишљам живот у широким пољима обраслим травом и препуним разних животиња у Африци.
Гледајући емисије о животу животиња у дивљини Африке, замишљам себе у улози туристе који обилази сва та предивна места. Отац ми је причао да има туристичких организација које воде љубитеље животиња и природе у обилазак истих. Од тада, замишљам себе како путујем по Савани у отвореном возилу и посматрам разне животиње. Са десне стране, из једног шумарка истрчаше и појурише за антилопом која је мирно до тада мирно пасла зелену траву. Кад примети лавице скочи и поче да бежи како би спасла свој живот. Њени скокови су били високи и елегантни, као прелепа балерина на позорници. Одушевљено сам је посматрао и навијао да умакне лавицама. Радосно сам запљескао рукама кад се то и десило. Испред нашег возила наиђе колона огромних слонова. Морали смо да станемо како би их пропустили. Напред је ишла велика слоница са огромном сурлом и великим ушима. Поред ње је трчкарало мало преслатко слонче и свирало у своју трубицу. У колони за слоницом било је двадесетак слонова различите величине. Снимке које сам направио мојим фото-апаратом вечно ћу чувати. Настависмо даље пошто прође слоновски воз и одушевљавали су насследећи призори. Са леве стране у замућеној реци видели су се крокодили и нилски коњи. Чекали су да уплашене зебре приђу и пију воде, како би обезбедили себи ручак. Испред нас поред једног великог дрвета стајала је грациозна жирафа и грицкала лишће са њеног врха. Одушевио ме је њен изглед тако дугачке и елегантне ноге и предуги врат су ми изгледали божанствено.
Све ово што сам замишљао, чинило ме је срећним и узвишеним. Надам се да ћу у будућности ову моју жељу испунити и све ово стварно доживети.

АЛЕКСА ТРАЈКОВСКИ V/4
Наставник: СУНЧИЦА БОЈОВИЋ