СВЕТСКИ ДАН КЊИГЕ ОБЕЛЕЖЕН У БИБЛИОТЕЦИ НАШЕ ШКОЛЕ

Светски дан књиге обележава се сваке године, 23. априла, на дан смрти двојице великана књижевности - Мигела де Сервантеса и Вилијама Шекспира. У намери да истакнемо значај читања, као и љубав према књизи, библиотека ОШ ,,Милинко Kушић" је организовала квиз из књижевности за ученике 4. разреда. Питања су била прилагођена узрасту. Међу најбољима се истакао ОГЊЕН ДРАМИЋАНИН, ученик IV/1, освојивши завидан број поена. Било је још добрих такмичара који су похваљени и награђени књигом: ОГЊЕН ТАНАСИЈЕВИЋ IV/3, ДУЊА ЛУКОВИЋ IV/4, КРИСТИЈАН ПРОКОПИЈЕВИЋ IV/2 и МАРИЈА МАРКЕЉИЋ IV/1. Истим поводом библиотеку су посетили ученици продуженог боравка у пратњи учитељице БИЉАНЕ СЕКУЛИЋ. Библиотекар је одржао кратко предавање о пореклу књиге. Потом су малишани прелиставали најновије књиге и сликовнице, упознајући се притом и са правилима понашања у библиотеци. У забавном делу радионице ученици продуженог боравка су начинили украсне совице са насловима омиљених дела. Свако је добио по једну совицу у којој се налазила препорука за читање. Овим задатком ученици су научили да у љубави према књизи не треба бити себичан и да добру књигу увек ваља препоручити!

Библиотекар
ДАНИЈЕЛА ИЛИЋ