МЕЂУНАРОДНИ ДАН МИРА ОБЕЛЕЖЕН У НАШОЈ ШКОЛИ

Данас, 21. септембра 2021. године, ученици другог разреда наше школе који похађају продужени боравак су, заједно са својом учитељицом МИЛКОМ РАДОВАНОВИЋ, обележили Међународни дан мира.
Међународни дан мира је установљен 1981. године резолуцијом Генералне скупштине УН на дан почетка њеног заседња.
Први Међународни дан мира је обележен у септембру 1982. године.
Генерална скупштина је 2001. једногласно усвојила резолуцију 55/282, којом је 21. септембар установљен као дан ненасиља и прекида ватре.